איך אנחנו עושים את זה?

הכל עם אהבה גדולה לטבע

תכנון גינות

הקמה ותחזוקה

הטמעת תהליך אקולוגי בגינה

ההרפתקה שעברנו

נולום ארווס סאפיאן – פוסיליס קוויס, אקווזמן גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק? לתיג ישבעס.

למידע עלינו

תכנון גינות

.כשידע ויכולת מייצרים את התוכנית שלכם

תכנון איכותי מתכוונן כבר מההתחלה אל התוצאה הסופית, על המשחק עם הילדים בגינה, על האירוח של המשפחה, על היכולת לטפל בגינה בצורה נוחה ויעילה, וכמובן על היכולת שלנו לשמור על הטבע ולהשתית מערכות אקולוגיות בגינה.

אנו עוסקים בכל הקשור להטמעת תהליכים אקולוגים בגינה, אנחנו מתכננים גינות שיוצרות קשר עם החיים בהם. גינות כאלה שיכולות לעקל את הפסולת שלנו, כאלה שרוצות את המים שאנחנו לא צריכים, וכאלה שעוזרות לנו לשמור על רמת חיים שאין כמותה בשום מקום אחר.

אם נוכל לתמצת את הניסיון שלנו במשפט אחד הוא יהיה:
"מחשבה על הפרטים הקטנים היא שהופכת פרויקט למנצח."

הקמת גינה זה לא דבר של מה בכך, ישנם פרמטרים רבים שבאים לידי ביטוי:
ניקוזים, מערכת השקיה, בחירת צמחים נכונה, כל אלה עוד לפני שהתחלנו לדבר על עיצוב הגינה, יצירת חללים ייעודיים, נוחות המשתמש וכמובן רמת התחזוקה הנדרשת.

אז איך עושים את זה? עובדים לפי שלבים מסודרים:

שלבים לתכנון גינות ונוף

1. סקירת השטח

על המבנה, האדמה, האקלים, והמגרש.

כאשר אנו מתכננים גינה חשוב להתאים אותה לשטח ולייצר דו שיח בינה לבין המבנים הצמודים אליה. על ידי סקירת שטח איכותית נוכל לקבל החלטות נבונות יותר בכל הקשור לסוגי צמחים, ניקוז, התממשקות עם המבנים הקיימים, ובחלק מהמקרים אפילו נוכל לשמר עצים וצמחים שכבר קיימים בשטח.

‏2. התאמה לצרכים

על המבנה, האדמה, האקלים, והמגרש.

טוב נו, זה הרי מובן מאליו… נגיע אליכם בכדי לעזור לכם להפוך חלום למציאות. נבקש מכם לדמיין את הפעילויות השונות שתרצו לבצע בגינה, את רמת התחזוקה הנדרשת, נשמע על סיפורי עבר וגינות יפות שהייתם רוצים לקחת מהם השראה. נרכז את כל המידע ונצא לשלב התכנון.

‏3. תכנון עם דגש אקולוגי

על המבנה, האדמה, האקלים, והמגרש.

אחרי שקבלנו את כל המידע, תפקידנו הוא לעלות על כל הציפיות שלכם. נציג לכם תכניות אפשריות לתכנון הגינה, והתוכנית הנבחרת תהווה את הבסיס היציב לתוכנית העבודה הסופית.

‏4. הקמת הגינה

על המבנה, האדמה, האקלים, והמגרש.

פינישים אחרונים, בחירת רשימת צמחים סופית, הזמנת חומרים, תיאום התחלת הקמה ויוצאים לדרך. משך הקמת הגינה כמובן תלוי בגודל ובמורכבות הפרויקט. אבל אל דאגה, אנחנו אתכם עד הרגע האחרון- מלווים בהקמה, מדריכים, וזמינים לכל שאלה 🙂

כמה זה עולה?

שירות מותאם לכל אחד, מגוון רחב של שירותי ייעוץ ותכנון

אסתטיקה היא שם המשחק.

הטמעת תהליכים אקולוגים

מתכננים גינות שמשלימות תהליך אקולוגי

אם עוד לא הספקתם להכיר, אנחנו מדברים חיים ונושמים את הטבע. אנחנו מאמינים שתכנון גינה במהותו צריך לכלול תהליכים אקולוגיים שונים שכמובן מותאמים לסגנון החיים שלכם. כיום יש מגוון רחב מאד של דרכים לאפשר תהליכים אקולוגיים בבית- ממערכות פשוטות, למחזור מים, ועד למערכות השבחת קרקע על ידי פסולת אורגנית.
כחלק בלתי נפרד מתהליך התכנון, נחשוב על דרכים יצירתיות ליישם מערכות אקולוגיות אצלכם בגינה.

במה תהליכים אלה יסייעו לכם?
1) השבחת הקרקע – לקנות קומפוסט זה נחלת העבר… הקרקע היא הבסיס והלב הפועם של הגינה שלכם. וככל שהקרקע שלכם תהיה איכותית יותר, כך הצמחים יהיו שמחים יותר. אנו נתכנן עבורכם דרכים קלות, הגייניות, וללא צורך בעבודה מיוחדת בכדי להשביח את הקרקע.

2) הפחתה משמעותית בצריכת המים – מחקרים מראים שקרקע עם נפח ביולוגי גדול יכולה לספוג כמות גדולה יותר של מים, ולתרום רבות להפחתת צריכת המים. במקרים מסוימים נוכל לתכנן עבורכם מערכות מחזור שונות שיתחברו למערכת הביתית שלכם.

3) להרגיש חלק מהמעגל – לא הרבה אנשים זכו להרגיש את התחושה הזו. כאשר אנחנו מבצעים תהליכים של מחזור, ואקולוגיה בבית, ישנה תחושה של שייכות אל הטבע. פתאום שאריות הירקות מהמטבח לא נוסעות מאות קילומטרים בכדי להיטמן, הן נמצאות כאן אצלנו, עוזרות לקרקע שלנו לצמוח, ולחזק את העצים, צמחי התבלין, הירקות, והשיחים שאנו מגדלים ממש כאן מחוץ לפתח הבית.

לכל בית תהליך שלו

אין תהליך אקולוגי אחד ברור יש התאמה של תכנון לטבע

אנחנו יודעים שתהליכים כאלה לפעמים נתפסים כמרתיעים ולא נחוצים. לשמחתנו העולם מתקדם, ויותר אנשים מבינים את הצורך לקדם תהליכים אקולוגים גם ברמת הבית הפרטי. התפיסה שלנו היא הגברת המודעות ומציאת פתרונות מותאמים עבור כל אחד מהלקוחות שלנו.

"אתם מרוויחים גינה יפיפה, הטבע מרוויח תהליך אקולוגי ראוי."